FQA Zielona Polana

Czy można zabudować piec w łazience oraz rurę gazową ?

Ze względu na zamkniętą komorę spalania w zainstalowanych kotłach gazowych, nie ma przeciwwskazań do ich zabudowy, ponieważ powietrze do spalania doprowadzane jest z zewnątrz budynku poprzez przewód powietrzny w kominie. Należy jednak pamiętać o bezwzględnej konieczności swobodnego dostępu do kotła oraz zaworów pod nim umieszczonych. Jest to wymagane ze względu na bezproblemową obsługę oraz serwisowanie kotłów.

Czy w kuchni jest gaz?

W kuchni nie ma gazu. Została wykonana instalacja trójfazowa dostosowana do podłączenia zarówno płyty elektrycznej jak i piekarnika.

Jakie możliwości mają mieszkańcy osiedla w zakresie telewizji i Internetu?

Na terenie Osiedla Zielona Polana na dachach budynków znajdują się anteny zbiorcze umożliwiające odbiór telewizji naziemnej oraz satelitarnej. Do mieszkań w Zespole Zabudowy E światłowody zostały doprowadzone do rozdzielni lokalowych (TT) w każdym z mieszkań. Aktualnie głównym dostawcą Internetu jest firma Classcom.

Czy ogródki można dowolnie zagospodarować (np. osłonić wysokim  parkanem, posadzić tuje) ?

Ogródki przynależne do mieszkań parterowych można dowolnie zagospodarować zachowując zasady dobrosąsiedzkich relacji. Rośliny mające bogaty system korzeniowy np. tuje należy sadzić w donicach. Osłanianie ogródków wysokimi panelami jest raczej niewskazane, wymagana jest zgoda Głównego architekta i Zarządcy.

Czy w budynkach są windy?

Tak, każdy budynek na naszym osiedlu wyposażony został w windę (osobną dla  każdej z klatek), która obsługuje poziomy od -1 do ostatniej kondygnacji.

Czy w mieszkaniach można zamontować rolety zewnętrzne i klimatyzację?

Generalnie tak, ale każdorazowa ingerencja w elementy stałe budynków np. elewację, wymaga wcześniejszej zgoda Zarządcy.

Czy można dokonywać przeróbek instalacji w mieszkaniach (np. przeniesienie grzejnika)?

Tak, w mieszkaniu po odbiorze można dokonywać przeróbek instalacji na własną rękę. Należy jednak pamiętać, że w tym zakresie zostaje utracona gwarancja, której udziela deweloper. Jedyną instalacją, której nie wolno przerabiać, jest instalacja gazowa w przypadku mieszkań, gdzie źródłem ciepła oraz ciepłej wody jest indywidualny piec gazowy (budynki E3, E4 i E5).

Z jakich materiałów wykonana została konstrukcja budynków? Jak wygląda kwestia ocieplenia budynków? Czy ściany miedzy lokalowe są dodatkowo wyciszone?

Konstrukcja budynków została wykonana z żelbetu, natomiast ściany między lokalowe z pustaka akustycznego lub żelbetu. Budynki są ocieplone 15- to centymetrową warstwą styropianu. Standard wykończenia poszczególnych budynków dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Jak funkcjonuje w budynkach system wentylacji w budynkach ZZE?

Każde z mieszkań posiada indywidualną wentylację mechaniczną, pozwalającą na normatywną wymianę powietrza w każdym z lokali. Kuchnie, łazienki oraz garderoby wyposażone są w indywidualne wentylatory usuwające zużyte powietrze zbiorczymi kanałami wentylacyjnymi ponad dach budynków. Kompensacja usuwanego powietrza następuje przez nawiewniki okienne, umieszczone w górnej części ram okiennych. Napływ świeżego powietrza przez nawiewniki umożliwiony jest dzięki wytwarzanemu przez wentylatory podciśnieniu. Aby umożliwić prawidłową wentylację w mieszkaniu, w drzwiach do łazienek i garderób należy wykonać podcięcia lub zamontować kratki wentylacyjne.

W budynkach wykonano również systemy wentylacji mechanicznej obsługujące garaże, śmietniki, komórki lokatorskie, przedsionki przeciwpożarowe oraz pomieszczenia techniczne.

Czy ponumerowane miejsca postojowe naziemne w ZZE będzie można wykupić?

Ponumerowane, zewnętrzne miejsca postojowe na terenie Zespołu Zabudowy E zlokalizowane wzdłuż drogi wewnętrznej przeznaczone są dla gości odwiedzających mieszkańców i dla samych mieszkańców. Nie są przeznaczone do sprzedaży. Jedynie miejsca postojowe zlokalizowane przed budynkiem E1 od strony ul. J.K. Federowicza są przeznaczone do sprzedaży.

Czy zostaną zamontowane oba piece w apartamentach łączonych?

Tak,  ale w przypadku apartamentów łączonych instalacja jest dostosowana do tego, aby z jednego, zamontowanego pieca umożliwić ogrzanie całego połączonego apartamentu.

Dlaczego rura gazowa dochodząca do pieca nie jest wkuta w ścianę, lecz zostawiona na zewnątrz?

Instalacja gazowa została wykonana zgodnie z wytycznymi projektu. Istnieje możliwość ich zakrycia zabudowami g-k.

Czy budynki posiadają już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie?

TAK, Budynki: A (ul.Bunscha 24), B (ul.Bunscha 20), D (ul.Bunscha 26), E1 (ul.Federowicza 27), E2 (ul. Federowicza 29), E3 (ul. Federowicza 31), E4 (ul. Federowicza 33) oraz E5 (ul. Federowicza 35) posiadają prawomocne Decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Jedynie Zespół Zabudowy F jest w stanie budowy.

Dlaczego garaż nie ma osobnej księgi wieczystej?

W garażu podziemnym znajduje się wiele pomieszczeń z urządzeniami technicznymi, do których musi być zapewniony stały dostęp oraz cała infrastruktura instalacyjne budynków. Z tego względu garaż pozostaje częścią wspólną, z którego miejsca postojowe wydzielane są do wyłącznego użytkowania dla każdoczesnych właścicieli lokalów.

Jak wygląda formalna strona zakupu mieszkania na osiedlu Zielona Polana. Czy pobierane są zaliczki?

Nasz system internetowy umożliwia Klientom dokonywanie bezpłatnej rezerwacji wybranego mieszkania on- line lub za pośrednictwem Biura Sprzedaży Mieszkań. Zweryfikowane rezerwacje przedłużamy nawet do 14 dni. W okresie rezerwacji lokal zostaje wyłączony ze sprzedaży. W okresie rezerwacji Strony winny zawrzeć stosowną umowę (przedwstępną lub deweloperską). Obie umowy mają zawsze formę aktu notarialnego. Wzory umów deweloperskich i przykładowe umowy przedwstępne są dostępne na naszej stronie internetowej. (www.zielona-polana.pl w zakładce „Dla nabywców – dokumenty do pobrania”)

Czy grunt jest własnością dewelopera?

Tak, grunt, na którym jest budowane jest Osiedle Zielona Polana jest własnością dewelopera.

Jak będzie wyglądał dostęp do ul. K.Bunscha po wygaśnięciu służebności przejazdu/przechodu dla mieszkańców ZZE?

Służebność przejazdu/ przechodu dla mieszkańców Zespołu Zabudowy E przez Osiedle (drogę wewnętrzną) wygaśnie wtedy, kiedy cała ul. J.K. Federowicza zostanie wybudowana i oddana do użytkowania.

Co powstanie na sąsiednich działkach?

Na działce sąsiadującej z Zespołem Zabudowy E od strony południowej planowana jest budowa niskich budynków w zabudowie wielorodzinnej i/lub zabudowa jednorodzinna.

Gdzie mogą zaparkować goście odwiedzający mieszkańców ZZE?

Na terenie Zespołu Zabudowy E, wzdłuż północnej strony ogrodzenia zostały wyznaczone ogólnodostępne, naziemne miejsca parkingowe przeznaczone między innymi dla odwiedzających gości. Istnieje również możliwość zaparkowania przed ogrodzeniem, wzdłuż ul. Federowicza.

Czy można otrzymać drugi pilot do bramy wjazdowej?

Do jednego miejsca postojowego zostaje wydany jeden pilot upoważniający do wjazdu zarówno na teren ZZE jak i do właściwego garażu.

Czy bramę wjazdową można otworzyć domofonem?

Bramę wjazdową na teren Osiedla Zielona Polana można otworzyć jedynie przy użyciu pilota.

Czy można wynająć miejsce parkingowe w garażu podziemnym?

Tak, istnieje możliwość czasowego wynajęcia miejsca postojowego w garażu, o ile Deweloper dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w danej inwestycji.

Czy można osłonić ażurowe drzwi od komórek lokatorskich?

Istnieje możliwość wykonania dowolnej osłony drzwi od komórek lokatorskich.

Ile wynoszą opłaty za mieszkanie, komórkę i  miejsce w garażu?

Opłaty wnoszone do Wspólnoty za utrzymanie mieszkania wynoszą ok. 3,50 złotych/ m2 PU lokalu w przypadku mieszkań z indywidualnym piecem gazowym oraz ok. 9 zł/m2 w przypadku mieszkań, gdzie źródłem ciepła jest kotłownia wspólna.

Czy ogrzewanie doprowadzone z kotłowni jest droższe od ogrzewania z sieci miejskiej?

Koszt doprowadzenia ciepła oraz podgrzania wody z sieci miejskiej wynosi ok. 5,30 zł / m2 lokalu, dlatego doprowadzenie ogrzewania z kotłowni gazowej jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Jaki jest stosunek miejsc postojowych do lokali mieszkalnych w ZZE?

W garażu podziemnym inwestycji zlokalizowanej przy ul. Federowicza znajduje się ponad 100 miejsc parkingowych oraz kilka boksów dla jednośladów. Dodatkowo zostały wytyczone zewnętrzne miejsca parkingowe.

Czy mieszkańcy mogą zmienić zarządcę nieruchomości?

Oczywiście, mieszkańcy w ramach Wspólnoty Mieszkaniowej mają możliwość zmiany zarządcy nieruchomości.

Czy mieszkańcy ZZB, ZZA, ZZD będą mogli korzystać z siłowni, a mieszkańcy ZZE z placu zabaw?

Kwestie korzystania z części wspólnych  nieruchomości należy uzgodnić pomiędzy Wspólnotami na Osiedlu.

Czy kupując mieszkanie otrzymuje się schematy, rysunki instalacji elektrycznej i wod- kan dla celów wykończeniowych?

Odbierając klucze do mieszkania, otrzymują Państwo kompletną dokumentację branżową wraz z dokumentacją fotograficzną stanu surowego.

Z ilu mieszkań łącznie będzie się składać osiedle Zielona Polana?

Docelowo Osiedle Zielona Polana składać się będzie z 10 budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi i miejscami naziemnymi, z infrastrukturą techniczną i rekreacyjną. W sumie powstanie ponad 450 mieszkań.

Czy można kupić boksy na motocykle?

W garażach podziemnych budynków przy ul. Federowicza 27-35 zostały przewidziane takie miejsca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Biurem Sprzedaży Mieszkań

Kontakt

Biuro Obsługi Klientów
Biuro Obsługi Zielona Polana

Osiedle Zielona Polana
ul. Karola Bunscha 22
30-392 Kraków
 
biuro@zielona-polana.pl

+48 12 376 8210 biuro
+48 666 626 111 Darek
+48 666 626 726 Magda
+48 666 626 926 Natalia
 
Deweloper - siedziba
ZIELONA POLANA APUS
Spółka Akcyjna sp.k.

ul. Emilii Plater 18
00-688 Warszawa

NIP 7010047225
REGON 140791059
KRS 0000268836

biuro@zielona-polana.pl

+48 22 392 33 03

Project Manager
Dariusz Orzeł
PUPH-Agencja Zarządzania

ul. K. Bunscha 20/87
30-392 Kraków
 
biuro@orzel.pl
darek@orzel.pl
dorzel@metkasoft.pl
 
 
+48 601 579 479
Biuro Budowy Zielona Polana
Biuro Budowy Zielona Polana

ul. Karola Bunscha 22
30-392 Kraków

budowa@zielona-polana.pl

dorzel@metkasoft.pl
tadek@metkasoft.pl
rzralka@zielona-polana.pl

+48 12 376 82 10/11
Czytaj więcej

Lokalizacja budynków na osiedlu Zielona Polana