Nasze standardy - świadczą o jakości


 1. Co nas wyróżnia i powoduje, że jesteśmy zaufajnym partnerem dla naszych Nabywców?

   

  DOKUMENTY PRAWNE I TRANSAKCYJNE

  1. Nie zawieramy tradycyjnych umów rezerwacyjnych. Bezpłatnej rezerwacji można dokonać na okres nawet do 21-u dni w elektronicznym systemie SOI MetkaSoft.
  2. Umowy przedwstępne zawieramy wyłącznie w formie aktów notarialnych.
  3. Umowy deweloperskie zawieramy jedynie w przypadku niezakończonych inwestycji.
  4. W naszym serwisie www.zielona-polana.pl publikujemy projekty umów przedwstępnych, deweloperskich i przenoszących własność oraz załączniki do nich. Publikujemy również dokumenty, niezbędne dla uzyskania kredytu.
  5. Spółka ZIELONA POLANA APUS Spółka Akcyjna sp.k. - deweloper jest właścicielem zbywanych mieszkań i gruntów, nabywacie więc Państwo lokale z przynależnościami na własność.
  6. Zarówno nasze działki jak i mieszkania nie są obciążone ani hipotekami ani żadnymi prawami osób trzecich.
  7. Stan finansowy Inwestora nie budzi zastrzeżeń ani banków, ani urzędów. Nie posiadamy zaległych zobowiązań. Ze wszystkimi rozliczamy się na bieżąco.
  8. Przedsięwzięcie inwestycyjne – Osiedle Zielona Polana jest finansowane ze środki własnych inwestora i wspólników.
  9. Gwarantujemy czytelne warunki zakupu mieszkań.
  10. Gwarantujemy profesjonalizm w obsłudze nabywców.
  11. Prowadzimy indywidualne negocjacje w pełnym zakresie uzgodnień z każdym Nabywcą.
  12. Udzielamy opustów, w tym na pokrycie taksy notarialnej.
  13. Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo transakcji zakupu mieszkań.
  14. Cieszymy się uznaniem banków i doradców finansowych.
  15. Zapewniamy profesjonalne zarządzanie nieruchomościami.
  16. Należycie dbamy o nieruchomości wspólne.
  17. Wspomagamy Wspólnoty Mieszkaniowe we wszystkich sprawach dotyczących zarządzania nieruchomościami wspólnymi.
  18. Wywiązujemy się ze wszystkich obietnic i deklaracji. Nie unikamy kontaktu w żadnej sytuacji. Jesteśmy dostępni niemalże przez 24 godziny na dobę.

  TERMINY

  19. Cykl wznoszenia budynków uwarunkowany jest u nas jedynie względami technologicznymi. Wynosi średnio od 12 do 14 miesięcy.
  20. Budowę budynku B zakończyliśmy w grudniu 2009r, a budynku A w grudniu 2011r. Mieszkania w tych budynkach są gotowe do odbioru.
  21. Zaplanowaliśmy rozpoczęcie budowy budynku D na marzec 2013r, a zakończenie wiosną 2014 roku.
  22. Decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynku A otrzymaliśmy w styczniu 2012r, a budynku B w lutym 2010r. Obydwa budynki posiadają ostateczne Decyzje o pozwoleniu na użytkowanie, a wszystkie lokale posiadają Zaświadczenia o samodzielności.
  23. Umowy przenoszące własność zawieramy na bieżąco.
  24. W trakcie realizacji robót nie zatrudniliśmy ani jednego nierzetelnego wykonawcy. Wykonawców wyłaniamy w profesjonalnie przeprowadzanych przetargach. Tylko najlepsi mają szanse wspólnie z nami realizować budynki na Zielonej Polanie.

  OBSŁUGA NABYWCÓW

  25. Zorganizowaliśmy na Osiedlu Zielona Polana BIURO SPRZEDAŻY MIESZKAŃ. Udzielamy w nim wszelkich informacji i umożliwiamy obejrzenie Osiedla Zielona Polana.
  26. Przygotowaliśmy dla naszych Klientów serwis internetowy www.zielona-polana.pl. Informujemy w nim o bieżącym postępie prac, publikujemy aktualne dane i dokumenty dotyczące Zielonej Polany, inwestora, firm współrealizujących osiedle oraz dokumenty niezbędne do samodzielnego starania się o kred hipoteczny. Każdy może założyć dla siebie bezpłatne konto, pobrać potrzebne jemu dokumenty, zapoznać się z bieżącym stanem realizacji, nawiązać z nami kontakt.
  27. W okresie trwania robót budowlanych, w zależności o zaawansowania prac, każdy może zaprojektować swoje mieszkanie. Chętnie słuchamy i doradzamy.
  28. Pomagamy w robotach wykończeniowych m.in. polecając sprawdzonych wykonawców.
  29. Tworzymy możliwości samodzielnego starania się przez Nabywców o kredyty hipoteczne na zakup mieszkań.
  30. Współpracujemy z kilkoma pośrednikami obrotu nieruchomościami.
  31. Zalecamy Nabywcom oglądanie mieszkań i budynków przed podjęciem decyzji o zakupie. Udzielamy odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące oferowanych mieszkań.

  STANDARD WYKOŃCZENIA BUDYNKU

  32. Standard wykończenia budynków i mieszkań stanowi załącznik do umowy. Jest precyzyjny.
  33. Stosujemy wyłącznie materiały atestowane, renomowanych marek, w pierwszym gatunku, o sprawdzonej jakości.
  34. Wszystkie instalacje techniczne budynku stanowią nieruchomość wspólną, w tym kotłownie, instalacje alarmowe budynku, instalacje teletechniczne do mieszkań, instalacje telewizji kablowej, itp. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia mieszkańcom podejmowanie decyzji w sprawach obsługi budynków.
  35. Oddajemy wykończone „pod klucz” balkony, tarasy i ogródki. Prawo do ich wyłącznego użytkowania zyskują Nabywcy mieszkań, do których bezpośrednio one przylegają.
  36. Wszystkie budynki posiadają windy osobowe we wszystkich klatkach. Windy obsługują również kondygnacje garażowe.
  37. Budynki wyposażone są m.in. w instalację telewizji kablowej naziemnej i satelitarnej, system monitoringu wizyjnego terenu, garażu i wjazdów (kamery z podczerwienią), z podglądem niektórych kamer z mieszkań.
  38. Budynki wyposażone zostały w system klucza MASTERKEY.
  39. Klatki schodowe projektujemy i wykonujemy tak , aby były wygodne, funkcjonalne i trwałe. Posadzki wykładamy doskonałej jakości granitogresami, ściany malujemy zmywalnymi powłokami, balustrady wykonujemy ze stali nierdzewnej, oświetlenie dopełnia wystrój klatek i korytarzy. 40. Opaski drewniane drzwi do mieszkań i wind doskonale komponują się z resztą wystroju klatek.
  41. Zaprojektowaliśmy unikalny system zarządzania oświetleniem garaży i klatek schodowych. W pełni automatyczne sterowanie zapewnia komfort i oszczędność.
  42. Stosujemy wyłącznie energooszczędne oświetlenie garaży i klatek schodowych.
  43. W kotłowniach zainstalowaliśmy system detekcji gazu ziemnego, sterujący kurkami odcinającymi dopływ gazu do budynków.
  44. Teren Zielonej Polany jest uporządkowany i zagospodarowany, drogi, chodniki i parkingi wykonane, zieleń urządzona zgodnie z profesjonalnym projektem. Pielęgnacją zieleni zajmuje się profesjonalna firma.
  45. Nasze budynki posiadają garaże podziemne wykończone „pod klucz”. Do garaży prowadzą podgrzewane zjazdy.
  46. Bezpieczeństwo osób w garażach zapewnia system detekcji tlenku węgla CO i LPG, sterujący również wentylacją garaży.
  47. W portierni znajduje się centrala portierska cyfrowego systemu wideodomofonowego firmy bpt.
  48. Wszystkie mieszkania z budynku nr 20 i niektóre z budynku nr 24 posiadają przynależne komórki lokatorskie.
  49. W naszych budynkach urządziliśmy pomieszczenia gospodarcze i sanitarne dla administratora, ochrony, sprzątaczek, personelu administratora lub Zarządcy.
  50. Wody opadowe z dachów odprowadzamy do kanalizacji deszczowej poprzez podgrzewane wpusty dachowe.
  51. Na zewnątrz budynków, poza chodnikami, urządziliśmy miejsca parkingowe dla gości i mieszkańców.
  52. Drogi wewnątrzosiedlowe są szerokie i wygodne komunikacyjnie (6 mdojazdowa i 5,5 mzjazdy do garaży).
  53. Teren oświetlony jest latarniami oraz oświetleniem zewnętrznym wejść do klatek schodowych.
  54. Budynki posiadają własne iluminacje - oświetlenie ozdobne na fasadach.
  55. Urządziliśmy plac zabaw dla dzieci i miejsca spoczynku dla dorosłych (ławki ogrodowe). Kolejne place zabaw będą powstawały w rejonach wznoszonych budynków.
  56. Ogródki lokatorskie są wydzielone z przestrzeni wspólnej drewnianymi ogrodzeniami.
  Wykonaliśmy instalację wody bezpowrotnie traconej – ujęcia wody do ręcznego podlewania zieleni na zewnątrz budynków i ujęcia administracyjne w garażach.
  57. Wrażliwe na brak wody tereny zielone są wyposażone w system automatycznego podlewanie.
  58. Osiedle Zielona Polana posiada profesjonalną portiernię, która pełni jednocześnie rolę pomieszczenia BMS.


  STANDARD WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ

  59. Ściany wydzielające mieszkania są akustyczne. Przenikani niepożądanych dźwięków z mieszkań do mieszkań i z klatek do mieszkań jest znacząco utrudnione.
  60. Ścianki działowe w mieszkaniach zostały wymurowane z cegły ceramicznej w budynku B (nr 20) i z bloczków H+H w budynku A (nr 24).
  61. Po nałożeniu tynków gipsowo-wapiennych we wszystkich pomieszczeniach, za wyjątkiem pomieszczeń „mokrych”, ściany i sufity zostały wyszpachlowane, zagruntowane i pomalowane na biało.
  62. Mieszkania mają wysokość ok.2,65 mdla budynku B i ok.2,57 mdla budynku A.
  63. Drzwi wejściowe do mieszkań są nieco wyższe niż standardowe (220 cm), są przeciwpożarowe (Ei30), przeciwwłamaniowe klasy „C” z wkładkami patentowymi.
  64. W mieszkaniach instalujemy rozdzielnice elektryczne, teletechniczne i alarmowe w wykonaniu podtynkowym. Zlokalizowane są „za” drzwiami wejściowymi, w specjalnie przygotowanych do tego wnękach.
  65. Wszystkie instalacje układne są pod posadzkami po obrysie pomieszczeń lub i w bruzdach na ścianach i stropach. Dzięki temu są łatwo dostępne, modyfikowalne, a ściany po pomalowaniu nie „ujawniają” kabli.
  66. Oferowane mieszkania posiadają kompletne instalacje elektryczne i instalacje teletechniczne, są wyposażone w dobrej klasy osprzęt. Nie instalujemy opraw oświetleniowych.
  67. Dostęp do Internetu (kablowy) jest możliwy z każdego mieszkania (odpłatność, w zależności od wybranej opcji od 30-75 zł/miesięcznie).
  68. Każde mieszkanie jest wyposażone w okablowanie i rozdzielnice instalacji alarmowej.
  69. Każde mieszkanie jest wyposażone w instalację dzwonkową.
  70. Każde mieszkanie jest wyposażone w instalacja wideodomofonową zakończoną unifonem. Istnieje możliwość zainstalowania wideodomofonu.
  71. W każdym mieszkaniu jest wykonana kompletna instalacja centralnego ogrzewania. Grzejniki są wyposażone w głowice termostatyczne.
  72. Każdy mieszkaniec ma dostęp do zaworów odcinających instalacje wodne do swojego mieszkania. zawory znajdują się w wydzielonych pomieszczeniach lub zamkniętych wnękach.
  73. Wszystkie media (woda ciepła, zimna i ciepło) są indywidualnie opomiarowane. Mieszkańcy mogą kontrolować swoje zużycia.
  74. Sposób wykonania instalacji elektrycznych i alarmowych w mieszkaniach tworzy możliwość jego bezproblemowej rozbudowy i inteligentne zarządzanie mieszkaniem.
  75. Zabezpieczyliśmy możliwość wpięcia instalacji alarmowych mieszkań do lokalnego monitoringu.
  76. Balustrady zewnętrzne tarasów i balkonów zostały wykonane ze stali nierdzewnej, według indywidualnego projektu.
  77. W naszych mieszkaniach zabezpieczyliśmy możliwość zmiany wydzielonych kuchni na aneksy kuchenne. W tym celu odpowiednio zaprojektowaliśmy i wykonali system wentylacji mechanicznej.
  78. W każdej kuchni istnieje możliwość wpięcia okapów kuchennych do odpowiednich kanałów wentylacyjnych.

  BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW I MIENIA NA OSIEDLU

  79. Teren Osiedla Zielona Polana jest ogrodzony ze wszystkich stron.
  80. Na wjeździe na teren Osiedla jest zainstalowana brama, sterowana automatycznie.
  81. Wszystkie wejścia i wjazdy na tren Osiedla Zielona Polana są objęte kontrolą dostępu.
  82. Każdy budynek jest wyposażony w system przeciwwłamaniowy. Pomieszczenia techniczne, szachty, rozdzielnice, klatki schodowe, wejścia, bramy i wiele innych elementów wspólnej infrastruktury są odpowiednio chronione i monitorowane.
  83. Budynek został wyposażony w system monitoringu wizyjnego z rejestracją zdarzeń i podglądem wizji z niektórych kamer w sieci kablowej TV.
  84. Teren Osiedla Zielona Polana oraz same budynki są objęte 24-o godzinną ochroną fizyczną. Osiedle jest objęte monitoringiem zewnętrznym.
  85. Plan ochrony Osiedla Zielona Polana precyzuje szczegóły z zakresu ochrony i bezpieczeństwa mieszkańców. Wśród osób dbających o bezpieczeństwo znajdują się specjaliści w tej dziedzinie.

  NOWOCZESNOŚĆ I INTELIGENCJA BUDYNKU

  86. W budynkach wybudowanych na Zielonej Polanie wentylacją objęte są nie tylko mieszkania i garaże, ale również klatki schodowe, szyby windowe, szachty instalacyjne, wiatrołapy, strefy komórek lokatorskich, pomieszczenia techniczne i pomocnicze.
  87. Zastosowaliśmy bardzo nowoczesny system kontroli poprawności pracy i jakości pracy wentylacji mechanicznej mieszkań, oparty o progowe pomiary podciśnień w pionach i automatyczne sterowanie wentylatorami.
  88. Budynki zostały wyposażone w kotłownie gazowe nowej generacji i pełną automatykę pogodową, uwzględniającą m.in. zewnętrzne warunki atmosferyczne.
  89. Wszystkie istotne parametry pracy systemów detekcji CO i LPG w garażach, wentylacji garaży, wentylacji mieszkań, kotłowni, położenia bramy wjazdowej do garaży są przesyłane do portierni Osiedla Zielona Polana. Pozwala to na m.in. zdalne wykrywanie awarii urządzeń natychmiast po ich wystąpieniu.
  90. W portierni znajduje centralne jednostki zarządzające i monitorujące systemy bezpieczeństwa w budynkach z Osiedla Zielona Polana.
  91. W portierni zainstalowano również dodatkowe sterowanie bramą wjazdową na teren osiedla Zielona Polana oraz bramami do garaży. Dzięki temu istnieje możliwość zdalnego otwierania bram z portierni.
  92. W celach bezpieczeństwa wykonaliśmy również podgrzewanie pasów jezdnych pochylni zjazdowych do garaży podziemnych. Automatyka sterująca systemem optymalizuje koszty z tym związane.
  93. Do sterowania bramami zastosowaliśmy 4-o kanałowe piloty. W ten sposób jeden pilot obsługuje wszystkie bramy do których uprawniony jest mieszkaniec. Programowanie pilotów odbywa się u administratora.

  PERSONEL i MIESZKAŃCY

  94. Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie ludzie, ich profesjonalizm i znajomość rzemiosła. Pracujemy z najlepszymi w swoich branżach.
  95. Inwestora reprezentują m.in. Project Manager, Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego, Konsultanci i Doradcy Techniczni, Projektanci i Nadzór autorski.
  96. Nie pozostawiamy bez nadzoru niczego, co jest lub może okazać się ważne dla mieszkańców Osiedla Zielona Polana.
  97. Mieszkańcy Osiedla Zielona Polana słyną z gościnności, uprzejmości, solidności i uczciwości. Dają również przykład, jak należy dbać o wspólne mienie. Przy tym są wymagający i konsekwentni.